در حاشیه‌ی جشنواره‌ی فیلم تورنتو: بندیکت کامبربچ از پروژه‌ی جدیدش خبر داد

نوشته شده در تاریخ يكشنبه, 19 شهريور 1396 ساعت 07:31

هنرپیشه‌ی بریتانیایی، بندیکت کامبربچ، از حضور در فیلم "پسر کولی" خبر داد. این بازیگر چهل‌ویک‌ساله قرار است نقش پدری سخت‌گیر و عضوی از آخرین نسل کولی‌ها که به جنگندگی شناخته می‌شوند را بازی کند. "پسر کولی" براساس خاطرات مایکی والش ساخته خواهد شد. والش که اکنون یک نویسنده و روزنامه‌نگار است، در کودکی فشار زیادی از طرف خانواده برای بوکسور شدن تحمل می‌کرده که همین موضوع شکاف عمیقی در خانواده ایجاد می‌کند.

بندیکت کامبربچ از آن دسته بازیگرانی است که هنرپیشگی را از صحنه‌ی تئاتر شروع کرده است. نخستین نقش اصلی او در عرصه‌ی سینما به سال 2009 و بازی در فیلم Burlesque Fairytales بازمی‌گردد اما بدون شک چیزی که او را به شهرت جهانی رساند، بازی در سریال "شرلوک" بود. بندیکت در سال 2014 برای ایفای نقش آلن تورینگ در فیلم "بازی تقليد" نامزد جایزه‌ی اسکار شد و همین موضوع او را به عنوان یکی از بازیگران مطرح هالیوود معرفی کرد.

کامبربچ این روزها برای اکران فیلم "نبرد جريان" به کارگردانی آلفونسو گومز ریخن در جشنواره‌ی فیلم تورنتو حضور دارد. او در این فیلم در کنار مایکل شانن و نیکلاس هولت، نقش توماس ادیسن، مخترع بزرگ آمریکایی را بازی کرده است.